Web design Cluj
Victorie in ultimul meci al turului. Galda-"U" 0-3

2017-12-02 18:31:39

Universitatea Cluj a câștigat meciul disputat în deplasare împotriva celor de la Industria Galda, scor 3-0. Meciul a contat pentru cea de-a cincisprezecea etapă a Ligii 3, seria 5.

Soarta meciului a fost decisă în prima parte a întâlnirii. „Șepcile roșii” au început în forță meciul înscriind de două ori în primele zece minute prin Ursu (minutul 4) și Takacs (minutul 9). În minutul 23, Goga și-a trecut la rândul lui numele pe lista marcatorilor. La pauză, tabela a indicat scorul de 0-3. În partea secundă, pe fundalul unui teren îmbibat cu apă și la adăpostul celor trei reușite din prima repriză, studenții clujeni au păstrat scorul asigurându-și astfel cea de-a 11-a victorie din acest sezon al Ligii 3.

Universitatea încheie astfel turul pe primul loc la patru puncte de ocupanta locului secund, Performanța Ighiu.

Industria Galda - Universitatea Cluj 0–3 (0-3)

Marcatori: --- / Ursu (4), Takacs (8), Goga (23)

Galda: Ștef – Schiau, Haiduc, Rodean, Boancă – Vonya, Frențiu, Cernea, Goronea – Costea, Mureșan. Antrenor: Silviu Miron

„U” Cluj: Dinu – Takacs, Abrudan, Cordoș, Manu – Micaș (66 Telcean), Giurgiu, Hordouan (80 Hațiegan), Florescu (86 Chiș), Ursu (73 Greu) - Goga. Antrenor: Adrian Falub

Arbitri: M. Ardelean (Arad), A. M. Botaș (Timișoara), I. D. Humita (Armeniș)

Stadion: Comunal, Galda de Jos

Violeta Merie

• Victorie in ultimul meci al turului. Galda-"U" 0-3

Stiri din aceeasi categorie

Inceput de vis in periplul lui Bogdan Lobont la Universitatea. "U"-Chindia 3-1

2018-12-07 23:42:34

Universitatea Cluj a câștigat partida disputată pe Dr. Mircea Luca împotriva celor de la Chindia Târgoviște, scor 3-1. Meciul a contat pentru cea de-a douăzeci și una etapă ...

Fotbal
Victoria ce duce "U" la trei puncte de primul loc. Metaloglobus-"U" 0-1

2018-12-02 20:24:09

Universitatea Cluj a câștigat partida disputată în deplasare împotriva celor de la Metaloglobus București, scor 1-0. Meciul a contat pentru cea de-a douăzecea etapă a li ...