Web design Cluj
"Sepcile" pierd la limita in valea Domanului. Resita-"U" 2-1

2020-11-14 17:12:18

Universitatea Cluj a fost învinsă în cea de-a douăsprezecea etapă a ligii secunde de CSM Reşiţa, scor 1-2. Meciul s-a disputat pe stadionul Mircea Chivu din Reşiţa.

Prima ocazie a venit repede, şutul lui Danci de la 20 de metri lateral stânga trecând peste transversală (minutul 1). Gazdele au trecut în avantaj în minutul 17 Vâtcă fiind învins de lovitura de cap a lui Ilie din patru metri la centrarea lui Buş. De partea cealaltă, centrarea din banda dreaptă a lui Ştefănescu din minutul 37 a fost reluată cu capul de Luchin dar balonul a trecut peste transversală. Tabela a indicat la pauză scorul de 1-0 pentru reşiţeni.

Schimbările efectuate de Cătălin Munteanu la un sfert de oră de la întoarcerea de la cabine au avut efect. Astfel Pop a centrat în minutul 64, Ribeiro a reluat cu capul din 10 metri dar portarul gzdelor a reţinut. Reşiţenii au mai punctat o dată în minutul 74, şutul lui Danci de la 17 metri nimerind sub transversala porţii clujene. Cu cinci minute înainte de expirarea timpului regulamentar, Pop a recuperat o minge la 18 de metri lateral stânga, a înaintat şi a tras cu efect de la 16 metri la colţul lung învingându-l pe Cobrea. Fluierul de final al centralului Antonie a consemnat cea de-a patra înfrângere a echipei fanion a Ardealului din acest sezon, scor 1-2.

„Şepcile roşii” vor întâlni joi, 19 noiembrie de la ora 20:30 în deplasare echipa Rapid Bucureşti. Partida reprezintă meciul restanţă din cadrul etapei a zecea a ligii secunde.

CSM Reşiţa  - Universitatea Cluj 2–1 (1-0)

Liga 2, etapa 12, sezon regular

Marcatori: Ilie (17), Danci (74) / Pop (85)

Cartonaşe galbene: Astafei (24), Breşneni (29), Buş (59), Dat (76), Danci (90+4) / Luchin (47), Mâneran (85)

CSM Reşiţa: Cobrea – Szijj, Dudea, Dumitraş (61 Chera), Acka – Danci, Breşneni – Dat (78 Vasiu), Ilie (70 Bagherea), Buş – Astafei (78 Matulevicius). Antrenor: Alin Minteuan

„U” Cluj: Vâtcă – Rus (75 Inácio), Tamaş, Luchin, Neciu – Novac (62 Ribeiro), Telcean (75 Negrean) – Ştefănescu (62 Taub), Barbu, Mâneran – Goga (62 Pop). Antrenor: Cătălin Munteanu

Arbitri: A. Antonie (Bucureşti), M. M. Ionescu (Suseni), N. Marin (Suseni)

Stadion: Mircea Chivu, Reşiţa

Violeta Merie

• "Sepcile" pierd la limita in valea Domanului. Resita-"U"   2-1

Stiri din aceeasi categorie

Pierduti in ceata. Csikszereda-"U" 2-1

2020-11-26 18:50:09

Universitatea Cluj a fost învinsă în cea de-a paisprezecea etapă a ligii secunde, sezonul regular de AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 1-2. Meciul s-a disputat pe stadionul Municipal din Miercurea Ciuc. ...

Fotbal
La multi ani, "U"!

2020-11-23 10:45:39

UCluj.ro doreşte un sincer şi călduros "La mulţi ani!" Universităţii Cluj azi la împlinirea a 101 ani de existenţă!

Fotbal
Partida dintre "U" si Ripensia a fost amanata

2020-11-20 17:31:37

Astăzi, Universitatea Cluj a anunţat pe site oficial (fcucluj.ro) că partida din cadrul etapei a 13-a din Liga 2, sezonul regular împotriva celor de la Ripensia Timişoara a fost amânată până la o ...

Fotbal
Total voturi: 86

Credeti ca Universitatea Cluj va reusi sa prinda play-off-ul ligii secunde in sezonul 2020-2021??