Web design Cluj
Rugbistii au castigat la scor

2014-10-21 15:25:34

Echipa de rugby a Universităţii Cluj a câştigat pe teren propriu ultima partidă a Grupei Moldova contând pentru Cupa României, împotriva CSM Bucovina Suceava, scor final 82-3.

Chiar dacă la începutul meciului se părea că sucevenii vor să ţină pasul cu universitarii, pauza a venit cu un avans de 33-3 pentru “studenţi”.  În a doua repriză doar clujenii au punctat - şapte eseuri înscrise de Dimofte, Paraschiv, Rotar, A. Mazăre, Ignea, Nistor şi Liemoni Moala, toate transformate.

În secţiunea "Foto" am adăugat imagini de la meci, trimise de Silviu Cristea.

După ce s-au impus în Grupa Moldova, în sferturile de finală ale Cupei României vor întalni Ṣtiinţa Baia Mare, care va fi un meci dificil.