Web design Cluj
Cinci goluri pentru trei puncte. "U"-Unirea Tasnad 5-0

2018-04-03 23:19:51

Universitatea Cluj a câștigat partida disputată împotriva celor de la Unirea Tășnad, scor 5-0. Meciul, disputat pe Dr. Mircea Luca, a contat pentru cea de-a 19-a etapă a Ligii 3, seria 5.

În debutul meciului, oaspeții au avut nimerit de două ori bara porții apărate de Dinu prin Szekely (minutul 5) și Cadar (minutul 11). În minutul 7, Manu a centrat dar Moroz a reținut din fața lui Greu. O nouă ocazie a studenților a fost consemnată în minutul 10 când șutul în diagonală a lui Goga a ocolit poarta adversă. Șutul lui Ciul din minutul 24 a trecut de puțin pe lângă poarta clujeană. Cei care au deschis scorul au fost jucătorii antrenați de Adrian Falub, Micaș, aflat la prima reușită în această ediție de campionat, înscriind printr-un șut la colțul lung. Ene, Goga și Florescu puteau majora diferența dar tabela a indicat la pauză scorul de 1-0.

Ocaziile au continuat să curgă, Florescu și Micaș ratând la rândul lor șansa desprinderii în minutele 47 și respectiv 50. Cel care a înscris a fost Ene, tânărul atacant reușind o dublă în minutele 54 și 55, El a fructificat pasele lui Chiș și respectiv Greu. În minutul 62, Hațiegan și-a trecut numele pe lista marcatorilor. Ultima reușită a partidei a purtat semnătura lui Goga, veteranul Universității trimițând balonul în poartă cu o lovitură de cap. Fluierul de final al arbitrului Moroița a consemnat o nouă victorie a studenților clujeni, scor 5-0.

În secțiunea „Foto” puteți urmări imagini de la partida împotriva celor de la Unirea Tășnad, imaginile fiind trimise de Noemi Arman.

Șepcile roșii” vor sta câștiga la masa verde meciul din cadrul etapei 21, scor 3-0, Viitorul Ghimbav fiind retrași din campionat. Următoarea partidă a echipei fanion a Ardealului va avea loc marți, 10 aprilie, când începând cu ora 17, jucătorii antrenați de Adrian Falub vor întâlni echipa *** 2, meciul contând pentru cea de-a 16-a etapă a Ligii 3, seria 5.

Universitatea Cluj – Unirea Tășnad 5–0 (1-0)
Marcatori: Micaș (38), Ene (54, 55), Hațiegan (62), Goga (89)
Cartonaș galben: Abrudan (36)
„U” Cluj: Dinu – Chiș, Abrudan, Onicaș, Manu (61 Takacs) – Greu, Florescu (63 Lemnaru), Micaș - Goga, Ene (77 Telcean), Hațiegan (70 Hordouan). Antrenor: Adrian Falub
Unirea Tășnad: Moroz – Palinceac, Vădan, Bălău (46 Varga), Cadar – Szekely (72 Silaghi), Stanciu (57 Ștef), Cubaș, Parnău – Ciul, Faur (83 Nagy). Antrenor: Cristian Popa
Arbitri: A. Moroița (Ploiești), Ș. Dumitrache (Palanca), D. N. Petre (Bucov)
Stadion: Dr. Mircea Luca

Violeta Merie

• Cinci goluri pentru trei puncte. "U"-Unirea Tasnad 5-0

Stiri din aceeasi categorie

Inceput de vis in periplul lui Bogdan Lobont la Universitatea. "U"-Chindia 3-1

2018-12-07 23:42:34

Universitatea Cluj a câștigat partida disputată pe Dr. Mircea Luca împotriva celor de la Chindia Târgoviște, scor 3-1. Meciul a contat pentru cea de-a douăzeci și una etapă ...

Fotbal
Victoria ce duce "U" la trei puncte de primul loc. Metaloglobus-"U" 0-1

2018-12-02 20:24:09

Universitatea Cluj a câștigat partida disputată în deplasare împotriva celor de la Metaloglobus București, scor 1-0. Meciul a contat pentru cea de-a douăzecea etapă a li ...