Web design Cluj
Cinci goluri pentru prima victorie din 2020. "U"-Reghin 5-0

2020-01-25 18:32:24

Universitatea Cluj a învins în cel de-al treilea amical din 2020 echipa Avântul Reghin, scor 5-0.

Toate cele cinci reuşite ale jucătorilor alb-negri au venit în prima parte a întâlnirii. După ce Goga a deschis scorul în minutul 12, Gavra a majorat diferenţa în minutul următor. Mailat şi Ştefănescu au bifat primele lor reuşite în tricoul alb-negru în minutele 27 şi respectiv 35. După ce a deschis scorul, Goga a închis tabela cu o lovitură de cap (minutul 39). Niciuna din ocaziile celor două echipe din repriza a doua nu a fost finalizată astfel încât scorul final al întâlnirii a rămas 5-0 pentru echipa fanion a Ardealului.

Adrian Falub a trimis în teren în prima repriză următorul “11”:

Gorcea - Inacio, Telcean, Mureşan, Neciu - Dican, Barbu - Ştefănescu, Goga, Mailat – Gavra

În partea secundă pentru Universitatea au evoluat:

Dur-Bozoancă - Takacs, Paşcalău, Crăciun, Taub - Penescu, Văsălie - Pop, Mihalcea, Pîrvulescu - Coman

„Şepcile roşii” vor pleca luni, 27 ianuarie, în Cipru unde vor efectua un stagiu de pregătire până pe 7 februarie.

Violeta Merie

• Cinci goluri pentru prima victorie din 2020. "U"-Reghin 5-0

Stiri din aceeasi categorie

Paste fericit!

2020-04-18 18:50:57

Sfintele sărbători de Paşte să vă aducă multă bucurie, sănătate, fericire şi speranţă! Paşte fericit!!!

Fotbal
Competitiile fotbalistice suspendate pana in 31 martie 2020

2020-03-13 12:16:45

Federaţia  Română de Fotbal a anunţat că până în data de 31 martie 2020 sunt suspendate toate competiţiile fotbalitice. Sunt afectate de această decizie competiţiile din Liga 1, L ...

Fotbal
Infrangere in prelungiri. "U"-Metaloglobus 1-2

2020-03-07 22:30:06

Universitatea Cluj a pierdut partida din cadrul celei de-a 24-a etape a ligii secunde împotriva echipei Metaloglobus Bucureşti, scor 1-2. Meciul s-a disputat pe Cluj Arena. Prima ocazie a partidei a venit î ...

Fotbal
Total voturi: 368

Credeti ca Universitatea Cluj va promova in prima liga la finalul sezonului 2019-2020?